Cukorbetegség és a kávé-, tea- és vízfogyasztás
A világon emberek milliói szenvednek cukorbetegségben. Ezt a betegséget szokták csendes gyilkosnak is nevezni, mivel sokáig nem okoz tüneteket vagy nem olyanokat, amelyekkel orvoshoz fordulnánk. Ezért is nagyon hasznos az évenkénti laborvizsgálat, hiszen minél hamarabb fény derül egy-egy betegségre, köztük a diabéteszre, annál hamarabb megkezdődhet a kezelés.
A cukorbetegség megelőzhető, mégpedig egészséges táplálkozással és rendszeres testmozgással. Azaz mi magunk is sokat tehetünk annak érdekében, hogy ne legyünk cukorbetegek, illetve ne fenyegessen bennünket más krónikus betegség réme. Az, hogy mit eszünk és iszunk, közvetlenül befolyásolja a vércukorszintünket. Cikkünkben mutatunk néhány italt és bemutatjuk, hogy a tea, a kávé és más italok hogyan hatnak azokra, akik cukorbetegségben szenvednek.
A kávét nagyon sokan szeretik. A benne található koffein stimulásként hat, szinte felélénkíti a szervezetet. Mivel a kávé lendületet ad a központi idegrendszernek, ezért a reggel elfogyasztott kávé segít felébredni, hatására kevésbé érezzük magunkat fáradtnak. Ezért is választják sokan napindító italként reggelente.
A kávé antioxidáns polifenolokban gazdag és olyan ásványi anyagot tartalmaz, mint a króm vagy a magnézium. Ezek az összetevők javíthatják a szervezet inzulinérzékenységét és hatékonyak lehetnek a 2-es típusú cukorbetegséghez kapcsolódó magas vércukorszint csökkentésében. Más tanulmányok szerint viszont a koffein hosszú távú fogyasztása emelheti a vércukorszintet, azonban, ha rendszeresen mozgunk, akkor stabilizálódik. Tehát kávét is fogyaszthatnak a cukorbeteg személyek, de csakis mértékkel.
A tea is tartalmaz koffeint, illetve tanninban is gazdag, ami egy antioxidáns polifenol vegyület, amely szintén javíthatja az inzulinérzékenységet. A teával kapcsolatban az is bebizonyosodott, hogy csökkenti a magas vérnyomást és jobb véráramlást biztosít.
A víz is rendkívül hatékony a cukorbetegség elleni küzdelemben. Egy tanulmányban arról számoltak be, ha elegendő vizet fogyasztunk, akkor húsz százalékkal kisebb az esély a vércukorszint megemelkedésére, azaz a cukorbetegség kialakulásának is sokkal kevesebb az esélye. Hogyha kevesebb vizet fogyasztunk, akkor egy vazopressin nevű hormon szabadul fel a szervezetben, ami a májat arra utasítja, hogy több glükózt engedjen a véráramba. Ha elegendő folyadékot iszunk, csökken a vazopresszin szintje, és így a vércukorszint is normalizálódik.
Az én esetemben áttértem egy az egyben a koffeinmentes kávéra.
Igaz majd elalszom,semmi nem stimulál,de...talán hozzászokom.Hátha ez okozta az alacsony pulzust/sok-sok koffein/.Már én nyomozok,mert igazán az orvoslástól oly sokmindent nem várhatok ahogy elnézem😔-ha nem magánba vizsgálnak szinte csak kifoghatod a jó orvost és reménykedhetsz....
Ma kivételesen délutános műszakba megyek,
Ja nem pihenés hanem egy szülői értekezlet megtartása.😅És az elmaradt adminisztrációk megírása ha a gyerekek is hajlandók aludni mert bizony ha őket kell rendezni akkor marad az otthon kényelme erre is és a szabadidőd...
Az EKG görbe mellé ami egyelőre normál tartományt mutat az éppen aktuális mérésekkor jelez stressz szintet is,bizony-bizony az mindig van...Ha ez a dolog nem lenne minden könnyebb lehetne és bizonyosan a testi tünetek is eltűnnének.
Tegnap este már megfőztem,M csak pénteken jön haza így P-nak kell ebéd csak.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése